Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta

mgr Natalia Ceglarz
61 44 27 301

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu pacjenci mają możliwość uzyskania konsultacji i wsparcia Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta w sytuacji, gdy w trakcie korzystania ze świadczeń zdrowotnych udzielanych przez Szpital zostały naruszone ich prawa.

Do zadań Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta należy:

• nadzorowanie poszanowania praw Pacjenta w Szpitalu,
  • rozwiązywanie bieżących problemów zgłaszanych przez Pacjentów i ich rodziny,
  • podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacji tego wymagających związanych z realizacją praw Pacjenta,
  • przyjmowanie skarg, wniosków oraz pochwał od Pacjentów i ich rodzin,
  • rozpatrywanie oraz udzielanie odpowiedzi na wpływające pytania i skargi,
  • współpraca z Kierownikami oddziałów i Kierownikami komórek organizacyjnych Szpitala w zakresie przestrzegania praw Pacjenta,
  • upowszechnianie wśród personelu oraz pacjentów postanowień zawartych w Karcie Praw i Obowiązków pacjenta.