Dzięki szlachetnej inicjatywie Głównego Inwestora firmy Amica Pana Prezesa Jacka Rutkowskiego Oddział Ginekologiczno-Położniczy szpitala w Nowym Tomyślu otrzyma nowoczesny aparat USG – co poprawi możliwości diagnostyczne u naszych ciężarnych pacjentek. Na ten cel Prezes Jacek Rutkowski przekazał nam kwotę 100 tys. złotych. Wczoraj została podpisana umowa darowizny, a 100 tysięcy złotych dzisiaj zostało zaksięgowane na koncie szpitala. Przypomnijmy informację z maja, gdy dziękowaliśmy za przekazane lodówki i zapowiadaliśmy, że ciąg dalszy nastąpi. Nie myśleliśmy, że w tak okazałym wymiarze! Jest to najwyższa darowizna, jaką szpital kiedykolwiek otrzymał od prywatnego darczyńcy. Brawo, Panie Prezesie! :)

Serdecznie dziękujemy w imieniu dyrekcji oraz oczywiście w imieniu naszych przyszłych pacjentek. Mamy nadzieję gościć Pana Prezesa na uroczystym przekazaniu sprzętu na nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy, które zorganizujemy niezwłocznie po zakupie aparatu.