Mamy przyjemność poinformować wszystkich naszych pacjentów, oraz wszystkich mieszkańców powiatu nowotomyskiego, że w dniu 20.09.2017r w godzinach od 10.00-14.00 w SP ZOZ im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu w holu głównym Szpitala zostanie uruchomione mobilne stanowisko pracowników wielkopolskiego oddziału NFZ.

Organizowane przez WOW NFZ w Poznaniu i SPZOZ zdarzenie będzie wspaniałą okazją do uzyskania wszelkich informacji na temat sieci szpitali, która w kraju zacznie działać od 1 października 2017r. ale i również każda osoba będzie mogła uzyskać informacje dotyczące zasad korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych.

Poza tym każdy zainteresowany będzie mógł założyć konto ZIP, bez konieczności wizyty w Poznaniu.

Aby otrzymać dostęp do konta w portalu ZIP wystarczy przyjść do z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło.

Czym jest ZIP? ZIP to inaczej Zintegrowany Informator Pacjenta.

Co to znaczy? Dzięki temu systemowi, Pacjent jest w stanie samodzielnie sprawdzić za pomocą strony internetowej w jakich szpitalach i poradniach udzielono mu świadczeń, jakie badania wykonano oraz ile te świadczenia kosztowały.

Posiadając konto ZIP, nie wychodząc z domu, można również wyszukać wszystkie placówki na terenie Polski w których możemy się leczyć w ramach ubezpieczenia w NFZ a także jak do nich dojechać, w jakich godzinach pracują, oraz jak się z nimi skontaktować.

Możemy sprawdzić, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ oraz kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np.: wózek inwalidzki, aparaty słuchowe, protezę, itp.

Dyrekcja SPZOZ

im. doktora Kazimierza Hołogi