W środę, 20 września, w godzinach 10 – 14.30 na nasze zaproszenie do Szpitala przybyła delegacja Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu przekazania informacji naszym pacjentom o rozpoczynającej funkcjonowanie od 1 października sieci szpitali. Na holu głównym szpitala zostało też rozstawione stanowisko, przy którym wszyscy chętni mogli założyć konto ZIP.

Wydarzeniem zainteresowanych było bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu jak i pracowników SPZOZ. Kolejka do uzyskania informacji jak i dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) czekała już przed rozpoczęciem spotkania.

W ciągu niespełna 5 godzin pracownicy Wielkopolskiego Oddziału NFZ założyli kilkadziesiąt kont ZIP oraz odpowiedzieli ok 100 osobom na pytania dotyczące sieci szpitali, czy uprawnień związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym i leczeniem. Rozdano też ulotki informacyjne. Tym samym uważamy, że nasza akcją należy zaliczyć do udanych i rozważamy organizację kolejnego tego typu zdarzenia.

Spotkania prowadzone było w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, realizowanej w każdą środę września w wybranych szpitalach „sieciowych” w każdym województwie przez pracowników poszczególnych oddziałów funduszu. Łącznie, wszystkie oddziały funduszu odwiedzą 64 szpitale „sieciowe” w całej Polsce.