Początek roku niezmiennie kojarzy się z „pospolitym ruszeniem” pomocy dla szpitali organizowanym przez Jurka Owsiaka z całą ekipą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mało kto potrafi oprzeć się wolontariuszom, którzy w często niesprzyjającej pogodzie wytrwale kwestują na ulicach dziękując darczyńcom czerwonymi serduszkami.

Jak zwykle, spieszymy z informacją o wymiernych efektach poprzednich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala w Nowym Tomyślu. U ubiegłym roku dzielono środki z XXIV finału, którego celem był zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Oddziały Dziecięcy i Noworodkowy naszego szpitala otrzymały w 2017r. sprzęt w postaci łóżek, pomp strzykawkowych, pulsoksymetru i komputera do przesyłania danych z badań przesiewowych o wartości 70.933 zł. (siedemdziesiąt tysięcy dziewięćset trzydzieści trzy złote). Łączna wartość wszystkich darowizn z WOŚP osiągnęła kwotę 747.549 zł. (siedemset czterdzieści siedem tysięcy pięćset czterdzieści dziewięć złotych). Do miliona brakuje nam coraz mniej!

Prosimy wszystkich o włączenie się do wspólnej akcji. W najbliższą niedzielę 14 stycznia 2018r. na ulice wyjdą jak co roku wolontariusze z kolorowymi puszkami. Zachęcamy do wrzucenia choćby najmniejszej kwoty – te pieniądze naprawdę trafiają do dzieci w postaci sprzętu ratującego im zdrowie i życie, a od kilku lat również dla seniorów.