Życie i zdrowie dziecka jest najwyższą wartością. Każde dziecko ma prawo do zabawy, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa, a kiedy zachoruje do najlepszej opieki zdrowotnej.

Właśnie taką opiekę staramy się zapewnić w naszym szpitalu.
W oddziale dziecięcym diagnozujemy i leczymy praktycznie wszystkie choroby wchodzące w zakres pediatrii. Najczęściej leczone są dzieci z ostrymi i przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, zaburzeniami gastroenterologicznymi, schorzeniami nefrologicznymi i kardiologicznymi.

Nasz oddział posiada 20 łóżek.

Leczymy pacjentów w wieku od 0 do ukończenia 18 roku życia.

Przez czas swojego funkcjonowania nasz oddział przeszedł szereg zmian. Nie były one rewolucyjne, ale konsekwentne. Rozszerzyliśmy zakres możliwości diagnostycznych, a więc i terapeutycznych, zmienił się wystrój ( jest ciepło i sympatycznie). Dzięki Dyrekcji, ale także licznym sponsorom (WOŚP, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu, Kupcy Polscy, Swedwood, TP SA) posiadamy wspaniałe pompy infuzyjne, inkubator godny XXI wieku, pulsoksymetr, lampy do fototerapii, ssak, kardiomonitor, aparat USG, wyposażenie w piękne meble na salach chorych i gabinecie zabiegowym.

Do dyspozycji małych pacjentów jest świetlica z TV ,zabawkami, książkami oraz grami.

Zmieniły się także zasady pobytu w oddziale.
Z hermetycznego nasz oddział stał się otwartym: dzieci mogą przebywać w oddziale ze swoimi mamami.

Pierwszym ordynatorem naszego oddziału była pani Żywisława Pieszczoch, która pełniła swoją funkcję nieprzerwanie przez 23 lata. Po przejściu Pani Doktor na emeryturę w 1986r. konkurs ordynatorski wygrał lek. Józef Moskalik, z dniem 01.01.2018 przeszedł na emeryturę. Obecnie funkcję kierownika oddziału pełni lek. Beata Ludek-Niepolska.

Plakat promujący oddział dziecięcy

KADRA LEKARSKA

• Kierownik - koordynator: Beata Ludek-Niepolska (pediatra, alergolog)
  • Dariusz Mróz (pediatra, pulmonolog)