Życie i zdrowie dziecka jest najwyższą wartością. Każde dziecko ma prawo do zabawy, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa, a kiedy zachoruje do najlepszej opieki zdrowotnej.

Właśnie taką opiekę staramy się zapewnić w naszym szpitalu.
W oddziale dziecięcym diagnozujemy i leczymy praktycznie wszystkie choroby wchodzące w zakres pediatrii. Najczęściej leczone są dzieci z ostrymi i przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, zaburzeniami gastroenterologicznymi, schorzeniami nefrologicznymi i kardiologicznymi.

Nasz oddział posiada 24 łóżka.

Leczymy pacjentów w wieku od 0 do ukończenia18 roku życia

Przez czas swojego funkcjonowania nasz oddział przeszedł szereg zmian. Nie były one rewolucyjne, ale konsekwentne. Rozszerzyliśmy zakres możliwości diagnostycznych, a więc i terapeutycznych, zmienił się wystrój( jest ciepło i sympatycznie). Dzięki Dyrekcji, ale także licznym sponsorom(WOŚP, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu, Kupcy Polscy, Swedwood, TP SA) posiadamy wspaniałe pompy infuzyjne, inkubator godny XXI wieku, pulsoksymetr, lampy do fototerapii, ssak, kardiomonitor, wyposażenie w piękne meble na salach chorych i gabinecie zabiegowym.

Do dyspozycji małych pacjentów jest świetlica z TV oraz zabawkami i książkami, a także zestaw 4 komputerów, które świetnie może zorganizować zbyt dużo wolnego czasu podczas hospitalizacji

Zmieniły się także zasady pobytu w oddziale.
Z hermetycznego nasz oddział stał się otwartym: dzieci mogą przebywać w oddziale ze swoimi mamami (niestety za pobyt w oddziale matki pobieramy opłatę, z której wyłączone są matki karmiące piersią do 6m.ż. - (RODZICE I DZIECKO), a czas odwiedzin jest prawie nieograniczony (zgodnie z regulaminem oddziału i w uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym).

Pierwszym ordynatorem naszego oddziału była pani Żywisława Pieszczoch, która pełniła swoją funkcję nieprzerwanie przez 23 lata. Po przejściu Pani Doktor na emeryturę w 1986r. konkurs ordynatorski wygrał lek. Józef Moskalik i jest nim nadal. (niewiele jest oddziałów szpitalnych, których ponad 40-letnia historia zawierałaby tylko dwóch ordynatorów).

Ordynator Oddziału:
lek. med. Józef Moskalik
specjalista chorób dziecięcych
Telefon: /0-61/ 44-27-360

Przez wiele lat nasz oddział był kuźnią kadry pediatrycznej dla społeczeństwa nowotomyskiego. Obecnie Wasze dzieci poza ordynatorem oddziału leczą także:

spec. II° chorób dziecięcych    lek. med. Beata  Ludek-Niepolska
spec. II° chorób dziecięcych    lek. med. Zdzisław  Szuwalski