Życie i zdrowie dziecka jest najwyższą wartością. Każde dziecko ma prawo do zabawy, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa, a kiedy zachoruje do najlepszej opieki zdrowotnej.

Właśnie taką opiekę staramy się zapewnić w naszym szpitalu.
W oddziale dziecięcym diagnozujemy i leczymy praktycznie wszystkie choroby wchodzące w zakres pediatrii. Najczęściej leczone są dzieci z ostrymi i przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, zaburzeniami gastroenterologicznymi, schorzeniami nefrologicznymi i kardiologicznymi.

Nasz oddział posiada 24 łóżka.

Leczymy pacjentów w wieku od 0 do ukończenia 18 roku życia.

Przez czas swojego funkcjonowania nasz oddział przeszedł szereg zmian. Nie były one rewolucyjne, ale konsekwentne. Rozszerzyliśmy zakres możliwości diagnostycznych, a więc i terapeutycznych, zmienił się wystrój ( jest ciepło i sympatycznie). Dzięki Dyrekcji, ale także licznym sponsorom (WOŚP, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu, Kupcy Polscy, Swedwood, TP SA) posiadamy wspaniałe pompy infuzyjne, inkubator godny XXI wieku, pulsoksymetr, lampy do fototerapii, ssak, kardiomonitor, wyposażenie w piękne meble na salach chorych i gabinecie zabiegowym.

Do dyspozycji małych pacjentów jest świetlica z TV ,zabawkami, książkami oraz grami.

Zmieniły się także zasady pobytu w oddziale.
Z hermetycznego nasz oddział stał się otwartym: dzieci mogą przebywać w oddziale ze swoimi mamami (niestety za pobyt w oddziale matki pobieramy opłatę, z której wyłączone są matki karmiące piersią do 6m.ż.)

Pierwszym ordynatorem naszego oddziału była pani Żywisława Pieszczoch, która pełniła swoją funkcję nieprzerwanie przez 23 lata. Po przejściu Pani Doktor na emeryturę w 1986r. konkurs ordynatorski wygrał lek. Józef Moskalik, z dniem 01.01.2018 przeszedł na emeryturę. (niewiele jest oddziałów szpitalnych, których ponad 40-letnia historia zawierałaby tylko dwóch ordynatorów). Obecnie funkcję kierownika oddziału pełni lek. Beata Ludek-Niepolska.

ODDZ PLAKAT small

Kierownik - koordynator:

Beata Ludek-Niepolska

- specjalista pediatrii,

- specjalista alergologii.

Asystenci:

- Marta Galus, specjalista pediatrii,

- Maria Postek-Pawlak, rezydentura z pediatrii,

- Sonia Olszowska-Walkiewicz, rezydentura z pediatrii.

Lekarze dyżurujacy:

- Dariusz Mróz, pediatra, specjalista pulmunologii,

- Bartłomiej Bancerz, pediatra, specjalista gastroenterologii,

- Jolanta Śmiejczak, pediatra, specjalista neonatologii,

- Julita Janura-Szymańska, pediatria - w trakcie,

- Agnieszka Wziątek, specjalista pediatrii.

Pielęgniarki:

pielęgniarka dypl.    Ewa  Krawczyk (Pielęgniarka oddziałowa),
mgr pielęgniarstwa  Magdalena  Chłopek,
pielęgniarka dypl.    Małgorzata  Ciesielska,
pielęgniarka dypl.    Marta Mutwicka,
pielęgniarka dypl.    Renata  Czyżewska (w trakcie specjalizacji pielęgn. pediatrycznego),
pielęgniarka dypl.    Justyna  Duda,
pielęgniarka lic.       Alina  Jackowska (w trakcie specjalizacji pielęgn. pediatrycznego),
mgr pielęgniarstwa  Agnieszka  Patrzała (spec. pielęgn. pediatrycznego),
pielęgniarka dypl.    Marzena  Świtała,