Życie i zdrowie dziecka jest najwyższą wartością. Każde dziecko ma prawo do zabawy, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa, a kiedy zachoruje do najlepszej opieki zdrowotnej.

Właśnie taką opiekę staramy się zapewnić w naszym szpitalu.
W oddziale dziecięcym diagnozujemy i leczymy praktycznie wszystkie choroby wchodzące w zakres pediatrii. Najczęściej leczone są dzieci z ostrymi i przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, zaburzeniami gastroenterologicznymi, schorzeniami nefrologicznymi i kardiologicznymi.

Nasz oddział posiada 24 łóżka.

Leczymy pacjentów w wieku od 0 do ukończenia 18 roku życia.

Przez czas swojego funkcjonowania nasz oddział przeszedł szereg zmian. Nie były one rewolucyjne, ale konsekwentne. Rozszerzyliśmy zakres możliwości diagnostycznych, a więc i terapeutycznych, zmienił się wystrój ( jest ciepło i sympatycznie). Dzięki Dyrekcji, ale także licznym sponsorom (WOŚP, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu, Kupcy Polscy, Swedwood, TP SA) posiadamy wspaniałe pompy infuzyjne, inkubator godny XXI wieku, pulsoksymetr, lampy do fototerapii, ssak, kardiomonitor, wyposażenie w piękne meble na salach chorych i gabinecie zabiegowym.

Do dyspozycji małych pacjentów jest świetlica z TV oraz zabawkami i książkami, a także zestaw 4 komputerów, które świetnie może zorganizować zbyt dużo wolnego czasu podczas hospitalizacji.

Zmieniły się także zasady pobytu w oddziale.
Z hermetycznego nasz oddział stał się otwartym: dzieci mogą przebywać w oddziale ze swoimi mamami (niestety za pobyt w oddziale matki pobieramy opłatę, z której wyłączone są matki karmiące piersią do 6m.ż. - (RODZICE I DZIECKO), a czas odwiedzin jest prawie nieograniczony (zgodnie z regulaminem oddziału i w uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym).

Pierwszym ordynatorem naszego oddziału była pani Żywisława Pieszczoch, która pełniła swoją funkcję nieprzerwanie przez 23 lata. Po przejściu Pani Doktor na emeryturę w 1986r. konkurs ordynatorski wygrał lek. Józef Moskalik, z dniem 01.01.2018 przeszedł na emeryturę. (niewiele jest oddziałów szpitalnych, których ponad 40-letnia historia zawierałaby tylko dwóch ordynatorów). Obecnie funkcję kierownika oddziału pełni lek. Beata Ludek-Niepolska.

Kierownik - koordynator:

Beata Ludek-Niepolska

- specjalista pediatrii,

- specjalista alergologii.

Asystenci:

- Marta Galus, specjalista pediatrii,

- Maria Postek-Pawlak, w trakcie specjalizacji z pediatrii,

- Sonia Olszowska-Walkiewicz, w trakcie specjalizacji z pediatrii.

Lekaże dyżurujacy:

- Dariusz Mróz, pediatra, specjalista pulmunologii,

- Agata Szłapińska, w trakcie specjalizacji z pediatrii,

- Bartosz Bancerz, specjalista pediatrii,

- Jolanta Śmiejczak, pediatra, specjalista neonatologii.

Pielęgniarki:

pielęgniarka dypl.    Ewa  Krawczyk        Pielęgniarka oddziałowa,
mgr pielęgniarstwa     Magdalena  Chłopek,
pielęgniarka dypl.    Małgorzata  Ciesielska,
pielęgniarka dypl.    Marta Mutwicka,
pielęgniarka dypl.    Renata  Czyżewska, w trakcie specjalizacji pielęgn. pediatrycznego,
pielęgniarka dypl.    Justyna  Duda,
pielęgniarka lic.       Alina  Jackowska, w trakcie specjalizacji pielęgn. pediatrycznego,
mgr pielęgniarstwa     Agnieszka  Patrzała, spec. pielęgn. pediatrycznego,
pielęgniarka dypl.    Marzena  Świtała,
pielęgniarka dypl.    Małgorzata  Uramowska,
pielęgniarka dypl.    Danuta  Wierzchacz.

sekretarka med.     Iwona Wilgowicz