Życie i zdrowie dziecka jest najwyższą wartością. Każde dziecko ma prawo do zabawy, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa, a kiedy zachoruje do najlepszej opieki zdrowotnej.

Właśnie taką opiekę staramy się zapewnić w naszym szpitalu.
W oddziale dziecięcym diagnozujemy i leczymy praktycznie wszystkie choroby wchodzące w zakres pediatrii. Najczęściej leczone są dzieci z ostrymi i przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego, zaburzeniami gastroenterologicznymi, schorzeniami nefrologicznymi i kardiologicznymi.

Nasz oddział posiada 24 łóżka.

Leczymy pacjentów w wieku od 0 do ukończenia18 roku życia

Przez czas swojego funkcjonowania nasz oddział przeszedł szereg zmian. Nie były one rewolucyjne, ale konsekwentne. Rozszerzyliśmy zakres możliwości diagnostycznych, a więc i terapeutycznych, zmienił się wystrój( jest ciepło i sympatycznie). Dzięki Dyrekcji, ale także licznym sponsorom(WOŚP, Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu, Kupcy Polscy, Swedwood, TP SA) posiadamy wspaniałe pompy infuzyjne, inkubator godny XXI wieku, pulsoksymetr, lampy do fototerapii, ssak, kardiomonitor, wyposażenie w piękne meble na salach chorych i gabinecie zabiegowym.

Do dyspozycji małych pacjentów jest świetlica z TV oraz zabawkami i książkami, a także zestaw 4 komputerów, które świetnie może zorganizować zbyt dużo wolnego czasu podczas hospitalizacji

Zmieniły się także zasady pobytu w oddziale.
Z hermetycznego nasz oddział stał się otwartym: dzieci mogą przebywać w oddziale ze swoimi mamami (niestety za pobyt w oddziale matki pobieramy opłatę, z której wyłączone są matki karmiące piersią do 6m.ż. - (RODZICE I DZIECKO), a czas odwiedzin jest prawie nieograniczony (zgodnie z regulaminem oddziału i w uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym).

Pierwszym ordynatorem naszego oddziału była pani Żywisława Pieszczoch, która pełniła swoją funkcję nieprzerwanie przez 23 lata. Po przejściu Pani Doktor na emeryturę w 1986r. konkurs ordynatorski wygrał lek. Józef Moskalik i jest nim nadal. (niewiele jest oddziałów szpitalnych, których ponad 40-letnia historia zawierałaby tylko dwóch ordynatorów).

Ordynator Oddziału:
lek. med. Józef Moskalik
specjalista chorób dziecięcych
Telefon: /0-61/ 44-27-360

Przez wiele lat nasz oddział był kuźnią kadry pediatrycznej dla społeczeństwa nowotomyskiego. Obecnie Wasze dzieci poza ordynatorem oddziału leczą także:

spec. II° chorób dziecięcych    lek. med. Beata  Ludek-Niepolska
spec. II° chorób dziecięcych    lek. med. Zdzisław  Szuwalski
specj. chorób dziecięcych (w trakcie)    lek. med. Marta Galus

z oddziałem współpracują:

spec. II° chorób dziecięcych    lek. med. Elżbieta  Maciejewska – Stasiak
specj. chorób dziecięcych (w trakcie)    dr n. med. Dawid  Szpecht

KADRA PIELĘGNIARSKA:

pielęgniarka dypl.    Ewa  Krawczyk        Pielęgniarka oddziałowa
mgr pielęgniarstwa     Magdalena  Chłopek    
pielęgniarka dypl.    Małgorzata  Ciesielska    
pielęgniarka dypl.    Maria  Ciszewska    
pielęgniarka dypl.    Renata  Czyżewska    
pielęgniarka dypl.    Justyna  Duda    
pielęgniarka lic.    Alina  Jackowska    
mgr pielęgniarstwa     Agnieszka  Patrzała    
pielęgniarka dypl.    Marzena  Świtała    
pielęgniarka dypl.    Małgorzata  Uramowska    
pielęgniarka dypl.    Danuta  Wierzchacz    
spec. pielęgn. pediatrycznego    pielęgniarka dypl.    Danuta  Wiśniewska    

sekretarka med.     Iwona Wilgowicz