Zawieszone udzielanie świadczeń z zakresu położnictwa do odwołania.

Oddział Położniczo – Ginekologiczny składa się z wydzielonych segmentów tj.

• Położnictwa
  • Ginekologii
  • Sali cięć cesarskich
  • Szkoły Rodzenia

Świadczeń udziela wyspecjalizowany personel medyczny oddziału, który zapewnia całodobową opiekę medyczną, diagnostykę i terapię na oddziale.

Kierownik - koordynator dr hab. n. med. Sławomir Graczyk

REALIZOWANE ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE POŁOŻNICTWA

W oddziale zapewniamy możliwość odbycia porodu w dobrych warunkach i miłej atmosferze w sali porodowej Szpitala w obecności męża lub innej bliskiej osoby, pod ciągłą opieką wysoko wykwalifikowanej kadry położnych, i lekarza położników. Także jako jeden z nielicznych oddziałów zapewniamy całodobowy nadzór lekarza anestezjologa.
Dodatkowo nowoczesna aparatura (ultrasonograf z kolorowym Dopplerem, kardiotokografy) oraz zaplecze laboratoryjne ułatwiają wczesne rozpoznanie powikłań.
Wszystkie sale części położniczej oddziału są w systemie „rooming”, to znaczy mama całą dobę ma możliwość przebywania ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.
Ponadto umożliwiamy bezpośrednio po porodzie kontakt noworodka z rodzicami.
W oddziale promujemy karmienie naturalne.

Wszystkim kobietom ciężarnym umożliwia bezpłatne uczestnictwo w zajęciach przyszpitalnej Szkoły Rodzenia, a także proponujemy objęcie specjalistyczną opieką lekarską w przyszpitalne Poradni Położniczo-Ginekologicznej, w której przyjmuje personel zatrudniony także w Oddziale. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami do Poradni Położniczo-Ginekologicznej nie jest wymagane skierowanie.

Przyszłym matkom zainteresowanym naszymi świadczeniami oferujemy badania w zakresie prenatalnej diagnostyki płodu.

REALIZOWANE ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE GINEKOLOGII

W oddziale  świadczymy także usługi w zakresie ginekologii i zakontraktowanymi przez WOW NFZ w Poznaniu procedurami medycznymi:
W zakresie ginekologii zachowawczej oferujemy:

• pełen zakres badania poziomów hormonów
  • badania ultrasonograficzne narządu rodnego w niepłodności, zaburzeniach miesiączkowania i innych

W zakresie ginekologii operacyjnej oferujemy realizację:

• laparoskopii i histeroskopii diagnostycznej
  • operacji laparoskopowych (guzy jajnika, endometrioza, małe mięśniaki, zrosty, ciąża pozamaciczna i inne)
  • histeroskopii operacyjnej (polipy, przerosty endometrium , małe mięśniaki i inne)
  • pełnego wachlarza operacji brzusznych (mięśniaki, duże guzy jajnika, zaawansowana endometrioza i inne)
  • operacji korekcyjnych narządu rodnego (obniżenie i wypadanie pochwy, macicy)
  • operacji uroginekologicznych (nietrzymanie moczu TOT,TVT, Prolift przedni,op. Burcha)