Zapraszamy przyszłe mamy na zajęcia w szkole rodzenia.

Uczestnicząc w zajęciach można poszerzyć wiedzę i zdobyć wiele umiejętności, które mogą okazać się przydatne przy narodzinach dziecka.

Celem prowadzenia Szkoły Rodzenia jest przygotowanie kobiety do porodu, aby był dla niej źródłem radości a cały trud i wysiłek przekształcił się w poczucie ogromnej satysfakcji oraz uświadomienie, że karmienie piersią jest najzdrowszym sposobem żywienia niemowląt.

Uczestnictwo w zajęciach znacznie podnosi komfort psychiczny. Jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo w szkole rodzenia będziesz miała szansę uzyskiwania na bieżąco odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, możliwość uwierzenia w siebie poprzez poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności niezbędnych w czasie porodu. Zajęcia dadzą Ci możliwość lepszego zrozumienia procesu porodu, oraz zwiększą szansę udziału Twojego męża w czasie ciąży, porodu i chwilach po narodzinach dziecka. Być może uczestnictwo w zajęciach umocni także Twoją wiarę w rodzicielskie umiejętności, tak bardzo potrzebne po narodzeniu dziecka.

Na zajęciach znajdziesz również wiele informacji praktycznych, dotyczących opieki nad noworodkiem (np. nauka kąpieli, przewijania), radzenia sobie z problemami a także wiadomości z zakresu karmienia piersią, sposobów oddychania podczas porodu, z równoczesnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danego organizmu.

Uczestnictwo w szkole rodzenia obejmuje również ćwiczenia gimnastyczne mające na celu poprawę kondycji i postawy ciężarnej, wywierają pozytywny wpływ na sferę psychiczną ciężarnej. W trakcie ćwiczeń fizycznych o średniej i umiarkowanej intensywności zwiększa się przepływ krwi przez macicę i łożysko, co jest czynnikiem wpływającym pozytywnie na rozwój płodu i przebieg ciąży. Przygotowaliśmy specjalny program ćwiczeń dla przyszłych mam, które aktywnie chcą przygotować się do porodu. Proponowany trening jest bezpieczny dostosowany do każdego trymestru ciąży.

Zajęcia z elementami Pilates, body ball, Yogi, zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksacją a także masaż kobiety ciężarnej.

Na pierwsze zajęcia należy przynieść zaświadczenie lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do udziału w ćwiczeniach przygotowujących do aktywnego porodu, zmienne obuwie sportowe oraz wygodny strój.

Cały cykl kursu obejmuje 6 tygodni. Spotkania odbywają się raz w tygodniu po 2 godziny ( 1- zajęcia gimnastyczne, 2-część teoretyczna), w każdą środę od godziny 17 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury (sala baletowa).

Szkoła rodzenia działająca w naszym szpitalu prowadzona jest przez wykwalifikowane i doświadczone położne ( Certyfikat Łódzkiej Szkoły Rodzenia) panią Beatę Chmielewską oraz Halinę Szott. Ćwiczenia prowadzi fizjoterapeuta pani mgr Paulina Oliwa.