Podziękowania dla WOŚP

Logo szpitala dla wpisów bez obrazka wyróżniającego

Siema

Dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za doposażenie szpitalnej pracowni Bakteriologii w nowoczesny aparat! ikona serca ikona serca

W ramach 31. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

Po finale podjęliśmy starania w kierunku pozyskania spektrometru. Po 6 miesięcznych rozmowach- MAMY TO Ikona siły

Pracownia została doposażony w spektometr masowy IVD MALDI Biotyper SIRIUS, to aparat najnowszej generacji o wartości rynkowej powyżej miliona złotych. Znacząco przyspiesza on diagnostykę zakażeń, w tym sepsy oraz wdrożenie racjonalnej i skutecznej antybiotykoterapii. Narzędzia te może podejmować z dużą szybkością i dokładnością krytyczne decyzje dotyczące leczenia pacjentów.

Pracownia bakteriologii personel

Pracownia bakteriologii aparat od WOSP