W czerwcu br. otrzymaliśmy pierwsza partię książek, które wzbogaciły biblioteczkę oddziału dziecięcego.

Miło nam poinformować, iż w okresie wakacyjnym otrzymaliśmy z fundacji zaczytani.org dwie kolejne partie książek w sumie ok. 300 sztuk. Książki zostały przekazane w oddział dziecięcy oraz do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Zgodnie z akcją fundacji każde dziecko przyjęte w oddział szpitalny w SPZOZ w Nowym Tomyślu, jeśli wyrazi taką wolę, może otrzymać książkę i zabrać ją do domu.

 

        Dyrekcja SPZOZ im dr Kazimierza Połogi w Nowym Tomyślu informuje, że w dniu 30.06.2016r. przy udziale finansowym Starostwa i własnym został zakupiony aparat USG Vivid S6, dzięki któremu otrzymaliśmy dalsze możliwości prowadzenia skutecznej diagnostyki kardiologicznej.

Aparat został przekazany do użytkowania na oddziale wewnętrznym.

W Listopadzie 2015r. pisaliśmy na naszej stronie internetowej, o konkursie "Zaczytane Biblioteki"pod patronatem Ministra Zdrowia. Celem ww konkursu było doposażenie oddziałów dziecięcych w biblioteczki i sprzęt medyczny.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu zwraca się z ofertą pracy dla lekarzy zainteresowanych zatrudnieniem w Ambulatorium Nocnej i  Świątecznej Opieki Zdrowotnej.