Emilia jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2020r w naszym szpitalu. Przyszła na świat dokładnie 2 stycznia. Waży 3080 g oraz mierzy 54 cm. Mamę wraz z córeczką, z upominkiem odwiedził dyrektor SPZOZ Tomasz Przybylski wrac z kadrą oddziałów Noworodkowego oraz Położniczo-Ginekologicznego. Świeżo upieczonym rodzicom oraz ich nowo narodzonemu dziecku życzymy dużo zdrowia :)

Sponsorem upominku w postaci ślicznej laleczki, był Stylowy Zakątek. Bardzo dziękujemy.

 

W dniu 30 grudnia 2019r. zmarła nasza długoletnia pracownica

HELENA ŁUCZAK

Pani Helena pracowała w szpitalu przez niemal 45 lat, początkowo na Oddziale Dziecięcym, później Noworodkowym

Żegnamy Ją z wielkim smutkiem i żalem.

Grzegorzowi, pozostałym członkom rodziny i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

                                                           Dyrekcja i Pracownicy

                                                           SPZOZ w Nowym Tomyślu

 

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu informujemy, że nastąpi ono w dniu 8 stycznia 2020r. (środa) o godz. 13,00 na cmentarzu w Nowym Tomyślu.

W dniu 25.10.2019 w godzinach od 9:00 do 17:00 w Szpitalu w Nowym Tomyślu odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla pacjentów, na które serdecznie zapraszamy.
 
Jest to jedno z działań organizowanych w ramach programu badań przesiewowych – „ZDROWA AORTA, który przewiduje przeprowadzenie 10 000 badań ultrasonograficznych (USG) jamy brzusznej w kierunku tętniaka aorty brzusznej.
 
Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.
 
Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.
 
Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.
 
Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.
 
Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.
 
Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.
 
Zapraszamy serdecznie!
 
Aby dowiedzieć się więcej zadzwoń pod numer: tel. 503 075 095
 
Dane kontaktowe:
 
Arterieart Sp. z o.o.
ul. Rakoniewicka 23A
60-111 Poznań
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
www.zdrowaaorta.pl

Program pilotażowy "DIETA MAMY”- informacje dla pacjentek

Obowiązuje od: 01.10.2019r.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia: "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,

  • konsultacji dietetycznych,

  • poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Podczas hospitalizacji mogą Panie skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić pielęgniarce/położnej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr tel.:61 44 27 405. Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki i czwartki, w godz. od 09:00 do 12:00 w biurze dietetyka.

Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mogą Panie kontaktować się z dietetykiem naszego szpitala drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdą Panie także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mo Panie również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Mają Panie również możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz do personelu medycznego oddziału.

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. w sprawie programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (dieta mamy.ods)Jadłospis dekadowy83 kB
Pobierz plik (jadłospis 07.04.2020.pdf)Jadłospis codzienny38 kB