Początek roku niezmiennie kojarzy się z „pospolitym ruszeniem” pomocy dla szpitali organizowanym przez Jurka Owsiaka z całą ekipą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mało kto potrafi oprzeć się wolontariuszom, którzy w często niesprzyjającej pogodzie wytrwale kwestują na ulicach dziękując darczyńcom czerwonymi serduszkami.

Nr postępowania: SPZOZ_NT/DZP/SP/01/17

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu

OGŁASZA

iż posiada na sprzedaż 27 szt. używanych łóżek szpitalnych

>> czytaj więcej <<

SZANOWNY PACJENCIE

Dyrekcja SPZOZ w Nowym Tomyślu pragnie przypomnieć, że z dniem 1 października 2017r. rusza realizacja świadczeń zdrowotnych w ramach tzw. sieci szpitali.

Jak wcześniej informowaliśmy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu znalazł się w sieci szpitali, tym dla naszych pacjentów nic się nie zmienia gdyż dalej realizujemy pełen zakres dotychczasowych świadczeń zdrowotnych we wszystkich komórkach organizacyjnych.

Niemniej w związku z pewnymi zmianami organizacyjnymi dotyczącymi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizowanej w Wielkopolsce w załączeniu przedstawiamy podmioty, które będą je realizowały na terenie naszego województwa.

W środę, 20 września, w godzinach 10 – 14.30 na nasze zaproszenie do Szpitala przybyła delegacja Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu przekazania informacji naszym pacjentom o rozpoczynającej funkcjonowanie od 1 października sieci szpitali. Na holu głównym szpitala zostało też rozstawione stanowisko, przy którym wszyscy chętni mogli założyć konto ZIP.

Wydarzeniem zainteresowanych było bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu jak i pracowników SPZOZ. Kolejka do uzyskania informacji jak i dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) czekała już przed rozpoczęciem spotkania.

W ciągu niespełna 5 godzin pracownicy Wielkopolskiego Oddziału NFZ założyli kilkadziesiąt kont ZIP oraz odpowiedzieli ok 100 osobom na pytania dotyczące sieci szpitali, czy uprawnień związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym i leczeniem. Rozdano też ulotki informacyjne. Tym samym uważamy, że nasza akcją należy zaliczyć do udanych i rozważamy organizację kolejnego tego typu zdarzenia.

Spotkania prowadzone było w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, realizowanej w każdą środę września w wybranych szpitalach „sieciowych” w każdym województwie przez pracowników poszczególnych oddziałów funduszu. Łącznie, wszystkie oddziały funduszu odwiedzą 64 szpitale „sieciowe” w całej Polsce.