Mamy przyjemność poinformować wszystkich naszych pacjentów, oraz wszystkich mieszkańców powiatu nowotomyskiego, że w dniu 20.09.2017r w godzinach od 10.00-14.00 w SP ZOZ im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu w holu głównym Szpitala zostanie uruchomione mobilne stanowisko pracowników wielkopolskiego oddziału NFZ.

Organizowane przez WOW NFZ w Poznaniu i SPZOZ zdarzenie będzie wspaniałą okazją do uzyskania wszelkich informacji na temat sieci szpitali, która w kraju zacznie działać od 1 października 2017r. ale i również każda osoba będzie mogła uzyskać informacje dotyczące zasad korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych.

Poza tym każdy zainteresowany będzie mógł założyć konto ZIP, bez konieczności wizyty w Poznaniu.

Aby otrzymać dostęp do konta w portalu ZIP wystarczy przyjść do z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło.

Czym jest ZIP? ZIP to inaczej Zintegrowany Informator Pacjenta.

Co to znaczy? Dzięki temu systemowi, Pacjent jest w stanie samodzielnie sprawdzić za pomocą strony internetowej w jakich szpitalach i poradniach udzielono mu świadczeń, jakie badania wykonano oraz ile te świadczenia kosztowały.

Posiadając konto ZIP, nie wychodząc z domu, można również wyszukać wszystkie placówki na terenie Polski w których możemy się leczyć w ramach ubezpieczenia w NFZ a także jak do nich dojechać, w jakich godzinach pracują, oraz jak się z nimi skontaktować.

Możemy sprawdzić, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ oraz kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np.: wózek inwalidzki, aparaty słuchowe, protezę, itp.

                                                                                                                                    Dyrekcja SPZOZ

                                                                                                                                    im. doktora Kazimierza Hołogi

                                                                                                                                    w Nowym Tomyślu

Dzięki szlachetnej inicjatywie Głównego Inwestora firmy Amica Pana Prezesa Jacka Rutkowskiego Oddział Ginekologiczno-Położniczy szpitala w Nowym Tomyślu otrzyma nowoczesny aparat USG – co poprawi możliwości diagnostyczne u naszych ciężarnych pacjentek. Na ten cel Prezes Jacek Rutkowski przekazał nam kwotę 100 tys. złotych. Wczoraj została podpisana umowa darowizny, a 100 tysięcy złotych dzisiaj zostało zaksięgowane na koncie szpitala. Przypomnijmy informację z maja, gdy dziękowaliśmy za przekazane lodówki i zapowiadaliśmy, że ciąg dalszy nastąpi. Nie myśleliśmy, że w tak okazałym wymiarze! Jest to najwyższa darowizna, jaką szpital kiedykolwiek otrzymał od prywatnego darczyńcy. Brawo, Panie Prezesie! :)

Serdecznie dziękujemy w imieniu dyrekcji oraz oczywiście w imieniu naszych przyszłych pacjentek. Mamy nadzieję gościć Pana Prezesa na uroczystym przekazaniu sprzętu na nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy, które zorganizujemy niezwłocznie po zakupie aparatu.

Wczoraj Prezes firmy Amica Pan Jacek Rutkowski na ręce Dyrektora szpitala przekazał 8 lodówek, a to nie koniec jeszcze szlachetnej inicjatywy Pana Prezesa.

Dziękujemy serdecznie!!

IMG 4976

IMG 4980

 

Przedstawiamy informator Ministerstwa Zdrowia, zawierający informacje pomagające przygotować się na narodziny nieuleczalnie chorego dziecka. Można dowiedzieć się z niego, jakie przysługują Tobie prawa, badania oraz rodzaje wsparcia (zdrowotnego i socjalnego).

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Informator_MZ_Za_zyciem.pdf)Informator_MZ_Za_zyciem.pdf265 kB