Nowy Tomyśl, dnia 13.01.2016r.

Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego, który zostanie przeznaczony na wsparcie wielospecjalistycznej terapii Sary Szkudlarskiej – córki naszej byłej pracownicy Pani Kasi Szkudlarskiej.

Sara ma 4 lata i jest dzieckiem autystycznym, które potrzebuje specjalnej terapii, dzięki której będzie miała szansę zacząć mówić, bawić się oraz pokonywać lęki.

KRS 0000186434, cel szczegółowy: Sara Szkudlarska 585/S

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę po raz 25. Zbiórka pieniędzy będzie przeznaczona dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Jak powiedział Jurek Owsiak: 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków.”

Szpital w Nowym Tomyślu nie jest pomijany przy zakupach specjalistycznego sprzętu dokonywanych przez Orkiestrę. Ogólna wartość darowizn zbliża się już do kwoty 700 tys. zł. W ubiegłym miesiącu Oddział Dziecięcy otrzymał bezkontaktowy iluminator naczyniowy (skaner żył). Jest to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie (trzymane w ręce lub na statywie) umożliwiające zlokalizowanie żył powierzchniowych. Obraz naczyń krwionośnych ulega znacznemu powiększeniu, dzięki czemu wkłucie w żyłę dziecka jest bardzo szybkie i precyzyjne.

Fundacja zapowiada też przekazanie w bieżącym roku kolejnych darowizn, o czym nie omieszkamy powiadomić.

Do udziału w niedzielnym Finale zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży dobro ludzi potrzebujących opieki – zarówno tych najmniejszych, jak i seniorów. Nasze złotówki zostaną zamienione na sprzęt medyczny, który może posłużyć każdemu z nas i naszych bliskich.

W czerwcu br. otrzymaliśmy pierwsza partię książek, które wzbogaciły biblioteczkę oddziału dziecięcego.

Miło nam poinformować, iż w okresie wakacyjnym otrzymaliśmy z fundacji zaczytani.org dwie kolejne partie książek w sumie ok. 300 sztuk. Książki zostały przekazane w oddział dziecięcy oraz do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Zgodnie z akcją fundacji każde dziecko przyjęte w oddział szpitalny w SPZOZ w Nowym Tomyślu, jeśli wyrazi taką wolę, może otrzymać książkę i zabrać ją do domu.

 

        Dyrekcja SPZOZ im dr Kazimierza Połogi w Nowym Tomyślu informuje, że w dniu 30.06.2016r. przy udziale finansowym Starostwa i własnym został zakupiony aparat USG Vivid S6, dzięki któremu otrzymaliśmy dalsze możliwości prowadzenia skutecznej diagnostyki kardiologicznej.

Aparat został przekazany do użytkowania na oddziale wewnętrznym.