Drukuj

Po raz drugi rozstrzygnięty został konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Celem tego konkursu jest uhonorowanie lekarzy w szczególny sposób zaangażowanych w pomoc pacjentom, zarówno na płaszczyźnie medycznej, jak i społecznej.

Tegoroczną zwyciężczynią została stomatolog Anna Tarajkowska współpracująca z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

W gronie nominowanych znalazł się doskonale znany nowotomyski pediatra lek. Józef Moskalik wieloletni Ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowym Tomyślu.

Niezwykle oddany pracy z dziećmi, cieszący się ogromnym zaufaniem rodziców. W czasach Jego ordynatury, Oddział Dziecięcy przekształcił się w miejsce z komfortowymi warunkami pobytu, bardzo przyjazne dla małych pacjentów i ich opiekunów. Doktorowi Moskalikowi udało się zbudować znakomity, bardzo zaangażowany w pracę zespół ludzi. Nie tyle bliskość miejsca zamieszkania, ile ogromne zaangażowanie i empatia powodowały, że o każdej porze dnia i nocy gotów był stawić się w szpitalu.

43 lata takiej pracy sprawiły, że dla wielu mieszkańców powiatu nowotomyskiego jest prawdziwym wzorem lekarza.

Panie Doktorze – gratulujemy!