27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jak co roku spieszymy z informacjami o tym, jak poprzednie finałowe zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przełożyły się na poprawę stanu posiadania sprzętu i aparatury medycznej w szpitalu w Nowym Tomyślu.

 

Otóż w 2018r. do naszego szpitala dotarły:

DLA ODDZIAŁU NOWORODKOWEGO:

- urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD z wyposażeniem oraz  

materiałami zużywalnymi – 1 szt.

- fotele do kangurowania – 4 szt.

- stanowisko do resuscytacji PANDA – 2 szt.

- kardiomonitor – 2 szt.

- nawilżacz – 2 szt.

- bilirubinometr – 1 szt.

- łóżeczkowa lampa do fototerapii – 3 szt.

- lampa do fototerapii na statywie – 2 szt.

- lokalizator naczyń – 1 szt.

DLA ODDZIAŁU DZIECIĘCEGO:

- ultrasonograf diagnostyczny z głowicami – 1 szt.

- kardiomonitor z wyposażeniem oraz materiałami zużywalnymi – 2 szt.

 

 Wartość sprzętu jest bardzo duża, jednakże w chwili obecnej nie możemy podać jej pełnej wysokości ze względu na brak kompletu protokołów z wyceną. Po ich dostarczeniu przez WOŚP, podamy do wiadomości pełną wartość sprzętu, który dotarł do nas w 2018 roku.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za nieocenioną pomoc, dziękujemy też każdemu z Was, którzy przyczyniliście się do tego, że pojawiły się środki finansowe na zakup niezwykle cennej aparatury. Zatrzymajmy się po raz kolejny 13. stycznia 2019 przy wolontariuszach z kolorowymi puszkami i dorzućmy swoje złotówki do MILIARDA, który wspólnie zebraliśmy przez poprzednich 26 lat.