Po raz drugi rozstrzygnięty został konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Celem tego konkursu jest uhonorowanie lekarzy w szczególny sposób zaangażowanych w pomoc pacjentom, zarówno na płaszczyźnie medycznej, jak i społecznej.

Tegoroczną zwyciężczynią została stomatolog Anna Tarajkowska współpracująca z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

W gronie nominowanych znalazł się doskonale znany nowotomyski pediatra lek. Józef Moskalik wieloletni Ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowym Tomyślu.

Niezwykle oddany pracy z dziećmi, cieszący się ogromnym zaufaniem rodziców. W czasach Jego ordynatury, Oddział Dziecięcy przekształcił się w miejsce z komfortowymi warunkami pobytu, bardzo przyjazne dla małych pacjentów i ich opiekunów. Doktorowi Moskalikowi udało się zbudować znakomity, bardzo zaangażowany w pracę zespół ludzi. Nie tyle bliskość miejsca zamieszkania, ile ogromne zaangażowanie i empatia powodowały, że o każdej porze dnia i nocy gotów był stawić się w szpitalu.

43 lata takiej pracy sprawiły, że dla wielu mieszkańców powiatu nowotomyskiego jest prawdziwym wzorem lekarza.

Panie Doktorze – gratulujemy!

 

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu II edycji Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Doktora Kazimierza Hołogi, który jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (konkurs.pdf)konkurs.pdf83 kB

HIPOKRATES WIELKOPOLSKI 2017 to plebiscyt organizowany przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Partnerem merytorycznym plebiscytu jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Głosami pacjentów wybierani są najlepsi w województwie pracownicy medyczni.

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, iż pierwsze miejsce w kategorii „PIELĘGNIARKA ROKU” w powiecie nowotomyskim zajęła nasza pracownica

Hanna Krok-Adamska.

Ciepły uśmiech p.Hani, ogromna życzliwość i kompetencje znane są wszystkim pacjentom Poradni Chirurgicznej przy ul.Poznańskiej 30. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy też wszystkim pacjentom, którzy poprzez oddane głosy docenili jakość pracy naszej zwyciężczyni.

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (DSC00865v2.jpg)DSC00865v2.jpg2044 kB
Pobierz plik (DSC00867v2.jpg)DSC00867v2.jpg1850 kB

Początek roku niezmiennie kojarzy się z „pospolitym ruszeniem” pomocy dla szpitali organizowanym przez Jurka Owsiaka z całą ekipą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mało kto potrafi oprzeć się wolontariuszom, którzy w często niesprzyjającej pogodzie wytrwale kwestują na ulicach dziękując darczyńcom czerwonymi serduszkami.