Program pilotażowy "DIETA MAMY”- informacje dla pacjentek

Obowiązuje od: 01.10.2019r.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia: "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,

  • konsultacji dietetycznych,

  • poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Podczas hospitalizacji mogą Panie skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić pielęgniarce/położnej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr tel.:61 44 27 405. Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki i czwartki, w godz. od 09:00 do 12:00 w biurze dietetyka.

Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mogą Panie kontaktować się z dietetykiem naszego szpitala drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdą Panie także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mo Panie również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Mają Panie również możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz do personelu medycznego oddziału.

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. w sprawie programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

 

    W związku z awarią urządzenia zasilania awaryjnego w SPZOZ im dra K. Hołogi w Nowym Tomyśl, które miało miejsce w godzinach nocnych 1 października 2019r. dyrekcja Szpitala informuje, że w wyniku natychmiastowej reakcji pracowników SPZOZ i sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej żaden z pacjentów Szpitala nie ucierpiał na skutek powyższego zdarzenia. Zadziałały wszystkie systemy alarmowe, a straż pożarna pojawiła się na miejscu błyskawicznie. 

Po szybkiej ocenie sytuacji na miejscu zdarzenia przeprowadzonej przez PSP okazało się, że ewakuacja Szpitala nie była potrzebna.

Obecnie trwa procedura wyjaśnienia przyczyny zajścia i szacowanie strat.

Dyrekcja SPZOZ dziękuje pracownikom szpitala za bardzo sprawne działanie, którzy wzorcowo zareagowali na wystąpienie zagrożenia i strażakom za sprawnie przeprowadzoną akcję ratowniczą.

Pragniemy wyjaśnić, że zdarzenie nie ma wpływu na funkcjonowanie oddziałów szpitalnych, które realizują świadczenia w normalnym trybie.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu pilnie zatrudni:

- lekarzy pediatrów, neonatologów do pracy na Oddziale Dziecięcym (również w trakcie specjalizacji)

- lekarzy systemu PRM do pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Do składania ofert zapraszamy zarówno indywidulanych lekarzy jak i grupowe praktyki lekarskie.
Nasz szpital jest placówką, o ugruntowanej renomie i świetnym zapleczu infrastrukturalnym. W czasie prowadzenia leczenia zapewniamy mozliwość korzystania z pełnej diagnostyki realizowanej w samym Szpitalu.
Zainteresowanym oferujemy dowolność formy zatrudnienia oraz wynagrodzenia adekwatnego do kwalifikacji.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Dyrektorem Szpitala lub Działem Kadr pod nr tel. 61 44 27 300.

Wszelkie pytania można tez składać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działalność SP ZOZ we wrażliwej sferze zdrowia sprawia, że absolutną koniecznością jest spełnienie wymagań dotyczących jakości świadczonych usług wykonywanych w zgodzie z wiedzą medyczną, etyką zawodową oraz obowiązującym ustawodawstwem.

Osiągnięciu tego celu służy m.in. wdrożony w zakładzie system zarządzania jakością według ISO 9001.

SPZOZ corocznie poddawany jest ocenie zewnętrznej firmy przeprowadzającej audyt - w dniach 3-4 lipca br. na zlecenie Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji audyt nadzoru przeprowadził lek. Paweł Chojnowski.


Z satysfakcją stwierdzamy, że ocena zewnętrzna wypadła bardzo pozytywnie, czego efektem jest możliwość dalszego posługiwania się przez SPZOZ Certyfikatem Jakości ISO. 

ISO2019

>> Więcej na naszym profilu Facebook <<