Uczniowie 2b i wolontariat Erka z Zespołu Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Wąsowie przeprowadzili w swojej szkole zbiórkę charytatywną dla chorych dzieci przebywających w szpitalu w Nowym Tomyślu. W darach znalazły się przybory umilające najmłodszym ten trudny czas pobytu w szpitalu.
Dzieciom udało się zgromadzić m.in. kolorowe pisaki, kolorowanki, książeczki zadaniowe, kredki, kolorowe długopisy, dziurkacze ze wzorkami, farby oraz wiele innych artykułów.
Wszystkie rzeczy trafiły już do Szpitalnego Oddziału Dziecięcego i tym samym wypełniły pułki w świetlicy szpitalnej zachęcając co kreatywnej zabawy małych pacjentów. Jesteśmy pewni, że wszystko sprawi dużo radości chorym dzieciom i choć trochę uprzyjemni im czas spędzany w szpitalu.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę.