W dniu 30 grudnia 2019r. zmarła nasza długoletnia pracownica

HELENA ŁUCZAK

Pani Helena pracowała w szpitalu przez niemal 45 lat, początkowo na Oddziale Dziecięcym, później Noworodkowym

Żegnamy Ją z wielkim smutkiem i żalem.

Grzegorzowi, pozostałym członkom rodziny i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

                                                           Dyrekcja i Pracownicy

                                                           SPZOZ w Nowym Tomyślu

 

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu informujemy, że nastąpi ono w dniu 8 stycznia 2020r. (środa) o godz. 13,00 na cmentarzu w Nowym Tomyślu.

W dniu 25.10.2019 w godzinach od 9:00 do 17:00 w Szpitalu w Nowym Tomyślu odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla pacjentów, na które serdecznie zapraszamy.
 
Jest to jedno z działań organizowanych w ramach programu badań przesiewowych – „ZDROWA AORTA, który przewiduje przeprowadzenie 10 000 badań ultrasonograficznych (USG) jamy brzusznej w kierunku tętniaka aorty brzusznej.
 
Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.
 
Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.
 
Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.
 
Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.
 
Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.
 
Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.
 
Zapraszamy serdecznie!
 
Aby dowiedzieć się więcej zadzwoń pod numer: tel. 503 075 095
 
Dane kontaktowe:
 
Arterieart Sp. z o.o.
ul. Rakoniewicka 23A
60-111 Poznań
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
www.zdrowaaorta.pl

Program pilotażowy "DIETA MAMY”- informacje dla pacjentek

Obowiązuje od: 01.10.2019r.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia: "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,

  • konsultacji dietetycznych,

  • poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Podczas hospitalizacji mogą Panie skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić pielęgniarce/położnej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr tel.:61 44 27 405. Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki i czwartki, w godz. od 09:00 do 12:00 w biurze dietetyka.

Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mogą Panie kontaktować się z dietetykiem naszego szpitala drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdą Panie także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mo Panie również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Mają Panie również możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz do personelu medycznego oddziału.

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. w sprawie programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (dieta mamy.ods)Jadłospis dekadowy83 kB
Pobierz plik (jadłospis 03.07.2020.pdf)Jadłospis codzienny39 kB

    W związku z awarią urządzenia zasilania awaryjnego w SPZOZ im dra K. Hołogi w Nowym Tomyśl, które miało miejsce w godzinach nocnych 1 października 2019r. dyrekcja Szpitala informuje, że w wyniku natychmiastowej reakcji pracowników SPZOZ i sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej żaden z pacjentów Szpitala nie ucierpiał na skutek powyższego zdarzenia. Zadziałały wszystkie systemy alarmowe, a straż pożarna pojawiła się na miejscu błyskawicznie. 

Po szybkiej ocenie sytuacji na miejscu zdarzenia przeprowadzonej przez PSP okazało się, że ewakuacja Szpitala nie była potrzebna.

Obecnie trwa procedura wyjaśnienia przyczyny zajścia i szacowanie strat.

Dyrekcja SPZOZ dziękuje pracownikom szpitala za bardzo sprawne działanie, którzy wzorcowo zareagowali na wystąpienie zagrożenia i strażakom za sprawnie przeprowadzoną akcję ratowniczą.

Pragniemy wyjaśnić, że zdarzenie nie ma wpływu na funkcjonowanie oddziałów szpitalnych, które realizują świadczenia w normalnym trybie.