Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi

w Nowym Tomyślu

informuje o wyznaczeniu z dniem 28.05.2018 r.

INSPEKTORA OCHRONY DANYCH

Inspektorem Ochrony Danych wyznaczony został pan Piotr Lichtarowicz.

Osoby pragnące nawiązać kontakt w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych zapraszamy do kontaktu:

osobistego - biuro znajduje się na pierwszym piętrze budynku rezonansu magnetycznego (wejście od strony parkingu),

lub za pomocą poczty tradycyjnej na adres biura: ul. Sienkiewicza 3, 64-300 Nowy Tomyśl,

telefonicznego nr +48 61 442 74 66

lub poczty elektronicznej e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedmiotem projektu jest przebudowa i wykończenie trzeciej kondygnacji budynku „E” Szpitala na potrzeby Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz sali operacyjnej ortopedycznej. Inwestycja obejmuje prace budowlane, zabudowę sali operacyjnej i Sali przygotowania pacjentów wraz z zakupem sprzętu medycznego i wyposażenia; m.in. stołu operacyjnego ortopedycznego, respiratorów, aparatu do znieczulania, kardiomonitorów, defibrylatora, łóżek szpitalnych, szafek przyłóżkowych, wózków transportowych, wózków inwalidzkich oraz wózków do transportu narzędzi sterylnych, aparatu EKG, narzędzi artroskopowych, szyn rehabilitacyjnych CPM, mebli oraz regałów.

cele projektu: Celem projektu jest zwiększenie jakości usług medycznych świadczonych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SPZOZ im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu.

planowane efekty: Poprawa jakości usług medycznych m.in. poprzez:

  • zwiększenie dostępności do specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób narządu ruchu;

  • poprawa skuteczności procesów terapeutycznych poprzez optymalne wykorzystanie bazy lokalowej (skrócenie czasu oczekiwania na leczenie, zwiększenie rotacji pacjentów przypadających na jedno lóżko – wzrost wydolności operacyjnej o 20-30% w zakresie zabiegów planowanych);

  • uruchomienie świadczeń z zakresu artroskopii barku;

  • uzyskanie kompleksowości świadczeń w zakresie chorób narządu ruchu;

  • spadek umieralności z powodu urazów narządu ruchu, przede wszystkim pacjentów po wypadkach,

  • zwiększenie bezpieczeństwa sanitarnego Szpitala w wyniku uzyskania osobnej Sali operacyjnej do zabiegów ortopedycznych.

wartość projektu: 6 116 159,72 PLN

w tym:

Całkowite wydatki kwalifikowalne Projektu: 5 918 995,52 PLN

kwota dofinansowania z EFRR : 5 031 146,19 PLN

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

www.mapadotacji.gov.pl (http://www.mapadotacji.gov.pl/)

nekrolog koziel

Po raz drugi rozstrzygnięty został konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Celem tego konkursu jest uhonorowanie lekarzy w szczególny sposób zaangażowanych w pomoc pacjentom, zarówno na płaszczyźnie medycznej, jak i społecznej.

Tegoroczną zwyciężczynią została stomatolog Anna Tarajkowska współpracująca z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

W gronie nominowanych znalazł się doskonale znany nowotomyski pediatra lek. Józef Moskalik wieloletni Ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowym Tomyślu.

Niezwykle oddany pracy z dziećmi, cieszący się ogromnym zaufaniem rodziców. W czasach Jego ordynatury, Oddział Dziecięcy przekształcił się w miejsce z komfortowymi warunkami pobytu, bardzo przyjazne dla małych pacjentów i ich opiekunów. Doktorowi Moskalikowi udało się zbudować znakomity, bardzo zaangażowany w pracę zespół ludzi. Nie tyle bliskość miejsca zamieszkania, ile ogromne zaangażowanie i empatia powodowały, że o każdej porze dnia i nocy gotów był stawić się w szpitalu.

43 lata takiej pracy sprawiły, że dla wielu mieszkańców powiatu nowotomyskiego jest prawdziwym wzorem lekarza.

Panie Doktorze – gratulujemy!